Benfordov zakon - Math.e, Vol.23 No.1 June 2013.Reportar como inadecuado




Benfordov zakon - Math.e, Vol.23 No.1 June 2013. - Descarga este documento en PDF. Documentación en PDF para descargar gratis. Disponible también para leer online.

Math.e, Vol.23 No.1 June 2013. -

Članak prikazuje zanimljivi statistički tekst s mogućom primjenom u otkrivanju prevara u financijskim izvještajima. Problem intrigira matematičare i financijske stručnjaka od 1881 godine kada je Simon Newcomb primijetio neočekivane pravilnosti ponavljanja znamenaka u logaritamskim tablicama

statistika; Benfordov zakon



Autor: Bojan Basrak - ; Prirodoslovno matematički fakultet, Sveučilište u Zagrebu Ivan Varga - ; student na Prirodoslovno matematičk

Fuente: http://hrcak.srce.hr/



DESCARGAR PDF




Documentos relacionados